header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

00 PLK Chanovice titulkaMísto bylo zanedbáváno a na pohled působilo velice neutěšeně. Celý prostor byl po dlouhá léta zavážen zeminou a kamením z okolních polí a luk, zarostlý náletovými dřevinami, trním a plevelem. Jedná se o obecní pozemky, které sousedí s místní komunikací spojující Dobrotice a Holkovice. Kolem také probíhá polní cesta, která – poškozená erozí – byla zpevňována všemožným materiálem, jako například stará střešní krytina a podobně. Trasa je poměrně hojně využívána, zejména v letních měsících jak cyklisty, tak pěšími turisty, a tudíž se jedná i o vizitku obce. Proto vznikl nápad využít tyto prostory novým způsobem.
Po proměně slouží místo jako zastávka, ze které je nádherný výhled na členitou krajinu Pošumaví. Současně bylo toto místo vybráno pro umístění žulového kříže k oslavě 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje. Kříž je vyzdoben čtveřicí ručně malovaných obrázků z dílny malíře Josefa Fencla, které vyobrazují české svaté. Dále zde stojí lavička pro znavené turisty. Na místě byly zasazeny stromy, které budou poskytovat přirozený stín a útočiště při nepřízni počasí. Dvě lípy po bocích kříže, hrušeň a z předchozí vegetace ponechaná původní švestka – české stromy.

  • Realizace: říjen 2012 – červenec 2013
  • Iniciátor proměny: Obec Chanovice
  • Investor: Obec Chanovice – výhradně z finančních zdrojů obce
  • Další partneři realizace proměny: Obec Chanovice ve spolupráci s místními občany
  • Projektant: Ing. Arch. Jiří Kučera a Petr Klásek
  • Realizační firma: Obec Chanovice, PRŮMYSL KAMENE a.s. – Lom Slatina, kamenictví Roman Kovář Jetenovice, malíř Josef Fencl

03 PLK Chanovice pred 02 PLK Chanovice po 04 PLK Chanovice vyhled na Sumavu 05 PLK Chanovice 06 PLK Chanovice

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy