header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

U příležitosti slavnostního zahájení letošního ročníku výstavy Má vlast cestami proměn v Praze na Vyšehradě 10. května 2014 se opět uskuteční slavnostní koncert v bazilice sv. Petra a Pavla. Začátek koncertu je v 17 hodin.

Na koncertě vystoupí umělci reprezentující Ústecký kraj, jednoho ze sedmi partnerů letošního ročníku výstavy. Sopranistka Helena Krausová je zároveň předsedkyní občanského sdružení Tadeáše Haenkeho, jehož cílem je vedle propagace osobnosti slavného chřibského rodáka Tadeáše Haenkeho pořádání kulturních, vzdělávacích a společenských programů a v neposlední řadě podpora a prezentace kulturně-historického významu unikátního severočeského regionu. Více o tomto sdružení se můžete dočíst na jeho internetových stránkách.

Účinkuje smyčcový kvartet složený ze členů Rumburského komorního orchestru – Zdeňka Krause (1. housle), který je zároveň uměleckým vedoucím souboru, Markéty Englerové (2. housle), Igora Heinze (viola) a Petra Bydžovského (cello). Dále varhaník Patrik Engler a sopranistka Helena Krausová.