header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Má vlast soutěž 16Ve středu 18. února byly na ZŠ náměstí Svobody ve Šternberku vyhlášeny výsledky dětské vědomostní soutěže spojené s putovní výstavou Má vlast cestami proměn. 

Soutěže se zúčastnily tři šternberské základní školy a gymnázium. Školáci a studenti měli tři dny na to, aby výstavu na Hlavním náměstí navštívili a vyhledali na panelech odpovědi na otázky ze soutěžních kuponů. Nejaktivnější byly děti ze ZŠ náměstí Svobody . Z každé školy byl vybrán a oceněn soutěžící s nejvyšším počtem bodů.  

Předávání cen v podobě diplomů a pěkných dětských knížek se zhostil starosta města Stanislav Orság. Povyprávěl dětem o tom, jaké proměny se v posledních letech udály s městem Štenberk a poblahopřál všem vítězům i zúčastněným.

Na čtvrtém místě se umístil Václav Venský ze ZŠ náměstí Svobody, třetí příčku obsadil Tomáš Teplan z Gymnázia Šternberk, o druhé místo se se stejným počtem bodů podělily Dana Czabeová a Michaela Kocourková ze ZŠ Svatoplukova a absolutní vítězství si s plným počtem bodů právem vysloužila Adéla Poláčková ze ZŠ Dr. Hrubého.Má vlast soutěž 10 Má vlast soutěž 12 Má vlast soutěž 17

Domů si úspěšní soutěžící odnesli knížky, které do soutěže věnovali asociace Entente Florale CZ – Souznění a MAS Šternbersko. Jedna z publikací zůstala ve školní knihovně na ZŠ náměstí Svobody, která zapůjčila pro slavnostní vyhlášení výsledků prostory tělocvičny. Poděkování také patří orientálním tanečnicím  Domu dětí a mládeže ve Šternberku Michaele Chmelové, Barboře Nesládkové a Soni Stránské, které svým vystoupením předávání cen příjemně zpestřily.

Text: Kateřina Kuncová Kapková

Foto: Josef Londa 

Má vlast soutěž 05