header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Putovní výstavu Má vlast cestami proměn doprovází každoročně soutěž o titul nejkrásnější proměny. Tu nejhezčí a nejzajímavější proměnu vybírá veřejnost hlasováním na webu. Další ocenění dostávají proměny od odborné komise, kterou vede architekt Josef Pleskot.

 Aby proměna z vašeho kraje uspěla, je důležité jít „štěstíčku“ tak trochu naproti. Konkurence je totiž skutečně velká. Propagujte ve svém okolí proměnu tak, aby získala na webu co nejvíce hlasů.

Často se o takovou propagaci starají přihlašovatelé proměn, vystavovatelé nebo aktivní nadšenci z daného regionu. Takovou pozitivní reklamou můžete "své" proměně zajistit nejen výhru v soutěži, ale zejména zvýšení zájmu o její příběh mezi veřejností.

Výherce nejkrásnější proměny vyhlásíme při zahájení 10. ročníku výstavy na pražském Vyšehradě v sobotu 19. května 2018.  Hlasovat můžete až do konce dubna 2018 zde.

Jak na to?

Možností je celá řada. Využijte třeba informační centrum ve vaší obci, nebo jiné kontaktní místo jako je knihovna, úřad, komunitní centrum… Šiřte výzvu k hlasování na sociálních sítích. Vytvořte plakáty. Povídejte si o proměně s lidmi. Pokud můžete, propagujte svou proměnu v médiích.

Pro inspiraci se podívejte, jaké plakáty si vytvořili například v Jihomoravském kraji na podporu proměny Mirandie v moravských Brumovicích. Objekt, lépe řečeno ruiny po požáru, zachránila Diakonie a dnes dům slouží jako chráněné bydlení pro osoby s mentálním postižením.

Plakát pro MirandiiJak hlasovat pro Mirandii 1 page 001

Hlasovací lístky