header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Výstava Má vlast cestami proměn zahájila registraci „proměn“ do jubilejního 10. ročníku. Víte o zajímavém počinu ve vašem okolí, který zvelebil dříve zanedbané či chátrající místo? Může se jednat o náves, náměstí, kostel, drobnou památku, pomníky, muzea, úřady, ale i parky a sady.

Rádi chválíme a rádi děkujeme. Všem, kterým záleží na svém okolí a domovu. To je důvod, proč v roce 2018 již po desáté uspořádáme putovní výstavu pozitivních proměn v českých obcích a městech. 

Máte takovou proměnu kolem sebe nebo jste sami jejím tvůrcem? Přihlaste jí do dalšího ročníku výstavy. Proces registrace je snadný. V tuto chvíli nám stačí proměnu pouze nahlásit na e-mail pavlikova@aefcz.eu. Podklady můžete zaslat později. Budeme potřebovat pěkné fotografie před proměnou a po ní. Ideálně focené ze stejného úhlu. A také příběh, který se k proměně váže. To vše se pak objeví na výstavním panelu. Pro výstavu není důležité, kdy k obnově či rekonstrukce došlo. Důležité je, aby si neutěšený stav před proměnou pamatovala většina místních obyvatel. 

Výstavu každý rok zhlédne kolem 3 milionů návštěvníků. Tolik lidí můžete svým dílem inspirovat nebo je nabudit, aby za vaší proměnou přijeli na výlet.

Výstava bude jako každý rok slavnostně zahájena na Vyšehradě v Praze, až poté se rozjede do různých koutů České republiky. Vernisáž výstavy se uskuteční 19. května a plánujeme skutečně velké oslavy – slavíme přece 10. narozeniny! Nenechte si to ujít a staňte se sami součástí tohoto projektu.

Podrobnosti k registraci proměn se dozvíte zde.

IMG 5478DSC 7279P1040786