header-nadrazi header-podvecery header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Putování výstavy 2017

Výstava Má vlast cestami proměn doputovala do Lipníku nad Bečvou. Najdete ji v zámeckém parku, jehož proměnu uvidíte na výstavním panelu a tak můžete na vlastní oči porovnat fotografie a atmosféru parku.

Číst dál...

Výstavu je instalovaná na nádvoří zámku. Směřují zde všichni turisté navštěvující Kamenici a také zde probíhají akce Kamenického kulturního léta, které navštěvují místní občané. Výstavu vidělo do dnešního dne cca 4.000 lidí.

P1040785 P1040786 P1040788

V rámci tradiční pouti v Mukařově byla vystavena rollupová kolekce – výběr proměn v jednotlivých krají ČR.
Výstava probíhala stylově v budově, která je sama jednou z vystavených proměn – v Kulturním a komunitním centru Mukařov. 

Číst dál...

Po zahájení na pražském Vyšehradě je již putování výstavy v plném proudu. Můžete na ni narazit v různých koutech Česka. Výstava putuje celkem v sedmi stojanových a čtyřech plakátových a dvou roll-upových kolekcích, každá představuje proměny z jiných krajů ČR.

Náš tip je spojit návštěvu výstavy s výletem po okolí, ve kterém vždy najdete nějakou z proměn – obnovenou památku nebo jiné místo. Z letošního ročníku výstavy máte na výběr 97 zvelebených míst! Pro snadné plánování trasy použijte mapu proměn.

Chcete vědět, kde výstavu potkáte právě nyní?

Číst dál...

DSC 0452V Olomouckém kraji je o výstavní panely opravdu velký zájem. Aby bylo možno uspokojit všechny zájemce, tak se v Drahanovicích a Tučíně dohodli a kolekci si rozdělili na půlku.


"Pro obohacení tří panelů jsme si vytvořili ještě jeden vlastní s proměnami dřívějších let. "
říká Jiří Řezníček
starosta obce Tučín 

Tato obec není na výstavě Má vlast cestami proměn žáden nováček. Účastnili se již v roce 2013 se svými čtyřmi proměnami. 
Přestavili koupaliště, větrný mlýn, most a obecní úřad. 

Číst dál...

IMG 4386Během červencového víkendu, tedy 21.7.-23.7.2017 se uskutečnily v naší obci Drahanovice tradiční hody. Během tohoto termínu jsme měli možnost vystavit i panely s naší proměnou Galerie U Kalicha. Ty byly umístěny v areálu přírodního areálu U Černé věže, kde probíhal i hlavní program našich hodů. Počasí nám přálo  po celý víkend a tak  mohli návštěvníci historické památky spojit  prohlídku věže s kulturním programem a seznámili se s  proměnami  z našeho Olomouckého kraje.  Sice jsme měli jen 3 panely, tedy polovinu,protože v Tučíně u Přerova měli v tomto termínu také hody.
Iva Psotová, Drahanovice

Číst dál...

DSC 7262 DSC 7223 DSC 7279 DSC 7288

Výstavu jsme měli od 14. do 16. 7., kdy v naší obci každoročně probíhají tradiční hody. Ty jsou největší obecní kulturní akcí, na níž se sjíždí celá řada dalších lidí (příbuzní, známí našich občanů, bývalí obyvatelé, rodáci a mnoho dalších. Hody začínají v pátek večerní taneční zábavou nebo diskotékou. V sobotu probíhá tradiční fotbalový turnaj o pohár starosty obce. V knihovně kulturního domu probíhají různé výstavy (letos to byla výstava užitkové keramiky a obrazů). Večer program završí taneční zábava. Celý program vrcholí v neděli, dopoledne se konala mše svatá spojená  s žehnáním nového hasičského auta, odpoledne  proběhlo hasičské cvičení a program pak pokračoval v zahradě našeho multifunkčního kulturního domu. O výstavu “Má vlast cestami proměn” projevili naši občané i další návštěvníci hodů velký zájem a se zájmem si ji prohlédlo velké množství lidí. 

Milan Kořínek

www.obecradvanice.cz

V prostorách jezuitské koleje čp. 59 v Klatovech můžete do 20. 7. 2017 shlédnout proměny z Plzeňského, Jihočeského a Karlovarského kraje. 

ma vlast 2017 2 P1040634 P1040635 P1040636

Výstavu zahajoval pan místostarosta Ing. Martin Kříž. Atmosféra při zahájení výstavy byla plná překvapených očí a obdivu nad dokonalými proměnami v krajích. Klatované jsou hrdí na rozvoj našeho města.