header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

V sousedství Okružní ulice, v jižní části města Prostějova, navazovala na bytovou zástavbu orná půda. V současné době zde probíhá výstavba bytových domů a další bude následovat. Vedení města se rozhodlo k netradičnímu kroku a rozhodlo se vybudovat městský park ještě před samotnou výstavbou obytných objektů.
Na původně orné půdě vznikl veřejný park s centrálním vodním prvkem. Tvoří jej železobetonová retenční nádrž, do níž bude svedena voda z plánovaných a budovaných bytových domů. Voda z nádrže se bude moci rozlévat do přilehlé vsakovací plochy. Součástí výstavby parku byly terénní úpravy a modelace, výsadba listnatých stromů, keřů a založení trávníku s květnatou loukou. Celý park protíná síť cest doplněných o vkusný mobiliář.
Na jižním okraji Prostějova vznikl nový dvouhektarový městský park s vodním prvkem v jeho centru. Ve veřejné anketě jej obyvatelé pojmenovali Mládkovy sady. Park vznikl ještě před výstavbou obytných domů, pro které se již vytvořilo retenční a vsakovací území dešťových vod. Obyvatele také ochrání před horkem a prašnými větry z polí.

  • Období realizace: listopad 2019 – říjen 2020
  • Investor: Město Prostějov; Evropská Unie – Evropský fond pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí
  • Projektant: Zahrada Olomouc s. r. o.
  • Realizátor: STRABAG a.s.
  • GPS souřadnice proměny 49.4642456N, 17.0962622E

https://www.prostejov.eu/
https://www.facebook.com/statutarni.mesto.prostejov/

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy