header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Areál na trojúhelníkovém pozemku vymezuje železniční trať, silnice a část původní historické cesty. Ta spojovala smiřické panství a děkanský kostel sv. Jana Křtitele (z roku 1357), špitál a školu (z roku 1588) v Holohlavech. Místní název lokality zní „U Svatých“. V polovině 18. století zde byly postaveny dvě sochy. Jedna socha znázorňuje Pannu Marii, druhá sv. Jana Nepomuckého. A právě tato část dodnes zachovalé a zrekonstruované historické cesty je nejzajímavějším místem celého areálu Sportovního parku. Má nejmalebnější prostředí a nezaměnitelné kouzlo.
Myšlenka vybudovat sportoviště vznikla na jaře 2009. Na základě veřejné ankety se vyprofilovala budoucí podoba areálu. První projekt, připravený v roce 2010, předpokládal využití dotací. V roce 2011 byly dotace zrušeny a zastupitelstvo obce rozhodlo výstavbu nerealizovat. K obnovení myšlenky došlo o čtyři roky později. Zastupitelstvo obce oslovilo ATELIÉR ZALUBEM, který původní záměr zmodernizoval a připravil projekt, jehož hlavní myšlenkou bylo navázat na přírodní krajinu a vdechnout nový život zapadlým zákoutím přidružením ke sportovišti, čímž vznikl Sportovní park U Svatých.
Srdcem sportoviště je houpavá dráha (nejen) pro koloběžky, má tvar srdce. V jeho středu se nachází víceúčelové hřiště s drobným zázemím. Hned vedle je dětské hřiště zasazené do habrového háje. Herní prvky na dětském hřišti jsou rozmístěny do čtyřlístku, protože štěstí není nikdy dost. Zeleně je všude plno. Drobné stavby jsou inspirovány tvary rostlin. Tunel pod zvlněnou dráhou umožňuje zažít malé dobrodružství. Celý park je propředený drobnými myšlenkami, které dohromady utkávají pocit útulného místa, kde je fajn trávit čas.

  • Období realizace: 6. 5. 2019 – 30. 6. 2020
  • Iniciátor: Miloš Malínský, starosta obce
  • Investor: Obec Holohlavy; Ministerstvo pro místní rozvoj
  • Projektant: ZALUBEM s.r.o.
  • Realizátor: SPORTOVNÍ PODLAHY ZLÍN, s.r.o.
  • Fotografie: ZALUBEM s.r.o.
  • GPS souřadnice proměny 50.3062478N, 15.8659297E

https://www.holohlavy.cz/obec/sportovni-park-u-svatych/
http://www.smirice.eu/holohlavy/sport_park_stavba.htm
https://www.facebook.com/holohlavy/

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy