header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Výpravní budova ve Strážnici je poprvé zmiňována roku 1887 v souvislosti se zahájením provozu na trati č. 343 z Veselí nad Moravou do Sudoměřic nad Moravou. V roce 2006 proběhla větší rekonstrukce, která zahrnovala opravu fasády a také obnovu okrasných prvků s folklorními motivy. Oprava střešní krytiny a klempířských prvků následovala v roce 2015.
Poslední velká oprava, která začala v červnu 2019, se soustředila jak na zachování historického vzhledu budovy, tak zvýšení komfortu pro cestující. Podstatné bylo především zlepšení dostupnosti zázemí pro veřejnost, zejména toalet a úschovny kol. Kromě bezbariérového přístupu došlo k opravám poškozených prvků zastřešení nad vchodem, byly provedeny i výměny vstupních dveří v provedení z dřevěného masivu. Díky závěrečné kompletní opravě fasády, jednotnému nátěru a provedení ozdobných prvků je zvýrazněna folklorní tématika regionu.
Současný vzhled a stav výpravní budovy Strážnice odpovídají současným potřebám moderního a funkčního objektu, sloužícího široké cestující veřejnosti. Přičemž je zachována návaznosti na historický ráz a folklorní tradice místního regionu.

  • Období realizace proměny: červen 2019 – červen 2020
  • Iniciátor proměny: Správa železnic, státní organizace
  • Investor: Správa železnic, státní organizace
  • Projektant: Ing. Adrián Tomčala – ATOM ATELIER s.r.o.
  • Realizační firma: MSO servis spol. s r.o.
  • Autor fotografií: Správa železnic, státní organizace

Webové stránky proměny Správa železnic, s.o.
Facebook proměny

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy