header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Na návsi přímo ve středu obce podél mezinárodní silnice stálo více než 150 let staré zemědělské stavení. Chátrající stodola, která byla v porevoluční době převedena do majetku obce Rynoltice, do poslední chvíle sloužila jako obecní garáž a zčásti byla pronajímána. V roce 2016 získali místní hasiči s podporou Ministerstva vnitra ČR a Libereckého kraje novou dodávku a vznikl požadavek na další garážové stání. Stodola s dostatečnými parkovacími parametry se zdála ideálním prostorem pro přestavbu na novou hasičskou zbrojnici. Díky tomu, že tento nápad podpořil také HZS Libereckého kraje a následně Ministerstvo vnitra ČR, se mohli hasiči v roce 2020 stěhovat do nového.
Hasiči by měli být základním kamenem každé obce. Také ti místní v průběhu posledních let prokázali, kdo opravdu chce pro obec a především pro místní občany pracovat, často obětovat svůj volný čas a někdy dokonce při vyhlášení poplachu také nasazovat vlastní zdraví a život. Ne vždy se ale dařilo provádět úspěšné zásahy s odpovídajícími prostředky, což bylo hasičům často vyčítáno. V roce 2015 proto byla vyměněna starší Tatra 138 za novější model 148, v roce 2016 pořízena s podporou Ministerstva ČR a Libereckého kraje nová dodávka a v roce 2018 po obdržení příslibu další podpory MVČR a LK zastupitelstvo obce rozhodlo o vybudování nové hasičské zbrojnice.
Chátrající stodolu v téměř havarijní stavu se podařilo přestavět na novou hasičskou zbrojnici, která bude sloužit nejen pro potřeby místního sboru dobrovolných hasičů, ale všem občanům v naší obci.

  • Realizace proměny: prosinec 2018 – prosinec 2019
  • Iniciátor proměny: zastupitelstvo obce Rynoltice
  • Investor: obec Rynoltice, Ministerstvo vnitra ČR - Dotace pro jednotky SDH obcí, Liberecký kraj - Dotace jednotkám PO obcí k programu Ministerstva vnitra
  • Projektant: Ing. Radomír Hladký
  • Realizační firma: HM Building.cz s.r.o.

Webová stránka proměny obec Rynoltice
Facebook proměny

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy