header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Kvítkov, část obce Modlany, je malou vesničkou s 85 obyvateli. V současné době se zde začínají stavět rodinné domy a Kvítkov se stává zajímavou lokalitou v blízkosti Teplic. O víkendech se počet obyvatel zvyšuje o návštěvníky zahrádkářská kolonie.
Na místě dnešníklidové zóny stával rodinný dům. Delší dobu nebyl obydlen a postupem času chátral a stal se pro okolí nebezpečnou ruinou. V obci navíc chyběla zastávka autobusu, a proto Ing. Karel Secký předložil zastupitelstvu obce záměr na využití problémového místa pro klidovou zónu s fontánou, dětským hřišťátkem pro nejmenší, parkovou úpravou a potřebnou autobusovou zastávkou. Po zpracování projektu a jeho následném schválení zastupitelstvem obce Modlany se začalo s realizací stavby.
Nejprve bylo nutné provést terénní úpravy a vyztužení svahu betonovými palisádami. Poté byla položena zámková dlažba. Stavba pokračovala vybudováním schodiště do horní části, kde se dnes nachází dětské hřiště. Firma Jiřího Sirůčka nakonec provedla parkovou úpravu s výsadbou okrasných keřů, rostlin a travin. Dominantou proluky se stala fontána. Současný stav nabízí občanům klidovou zónu, dětem využití na nově instalovaných dětských prvcích a turistům místo pro příjemnou relaxaci v prostoru plném zeleně u tryskající fontány.

  • Realizace proměny: září 2018 – červenec 2019
  • Iniciátor proměny: Ing. Karel Secký
  • Investor: obec Modlany
  • Další partneři realizace proměny (jiní než iniciátor a investor): dobrovolník Jan Šmolík

Webová stránka proměny obec Modlany
Facebook proměny 

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy