header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

V místní částiobce Mírová pod Kozákovem, osadě Bělá, chybělo dětské hřiště. Vedení obce se rozhodlo tento nedostatek napravit a hledalo vhodné prostranství. Vybráno bylo místo, které bylo v dřívější době využívané pro sklad sypkého materiálu.
Z bývalé deponie materiálu, kde rostly kopřivy, bylo nutné nejprve odstranit vrstvu zeminy s kamením, poté byl povrch srovnán do roviny. Na část plochy nechala obec navéztornici a vysela trávu. Na celou plochu byly instalovány dětské hrací prvky a lavičky pro odpočinek nejenom pro doprovod dětí, ale i pro ostatní občany. Na realizaci se podílel starosta Jaroslav Votrubec, na zemních přípravných pracech zaměstnanci obce Mírová pod Kozákovem. Herní prvky vyrobila a dodala firma TR ANTOŠ s.r.o. z Turnova.
Z nevyužitého a částečně zanedbaného místa se stalo velmi hezké prostranství, kde je na slunném místě vybudováno krásné dětské hřiště vybavené novými herními prvky. Jsou zde také pro posezení doprovodu dětíi kolemjdoucích připraveny lavičky i se stolkem. Místo je v pěkném zákoutí obce blízko od základní školy a blízko od návsi v Bělé, a přitom je kryto od hlavní silnice.

  • Realizace proměny: září – říjen 2019
  • Iniciátor proměny: Jaroslav Votrubec, starosta
  • Investor: obec Mírová pod Kozákovem
  • Autor (autoři) fotografií: Stanislav Lamač: zahájení stavby, Andrea Macháčková: ukončená realizace stavby

Webová stránka proměny obec Mírová pod Kozákovem

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy