header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Přeštická plovárna se v této lokalitě nacházela již na počátku 20. století, třebaže to tehdy bylo na levém břehu Úhlavy, tedy naproti dnešnímu sportovnímu areálu. Přeštičtí vodáci patřili k průkopníkům kanoistiky v České republice. Zde se zrodil nejdelší vodácký závod v Protektorátu Čechy a Morava, a sice závod Přeštice – Plzeň.
Současný sportovní areál s loděnicí se nacházel na soukromém pozemku, jehož majitel žil dlouhodobě v Kanadě. Obnova tohoto zanedbaného místa mohla proto započít až poté, kdy město Přeštice získalo pozemek do svého vlastnictví. V roce 2012 byl ustanoven realizační tým, který sestával ze zástupců města a Tělovýchovné jednoty Přeštice. Tým konzultoval záměry využití, organizoval diskuse s občany, posuzoval předkládané návrhy na realizaci obnovy a posléze vybral architekta.
Město vybudovalo sportovní areál, který využívají nejen sportovní oddíly vodáků a vzpěračů ke svým pravidelným sportovním aktivitám, ale i široká veřejnost. Díky řece Úhlavě a nově vybudovaným přístupům do vody i díky otevřenému bufetu s občerstvením je místo během letních veder doslova v obležení. Ale ani během mrazivých dnů není sportoviště opuštěné. Koupání v mrazu si užívá společenství místních otužilců, zatímco hřiště se promění v kluziště, kde se bruslí, hraje hokej, případně probíhá maškarní karneval na bruslích.

  • Realizace proměny: 2013 - 2016
  • Iniciátor proměny: město Přeštice
  • Investor: město Přeštice
  • Další partneři realizace proměny: Tělovýchovná jednota Přeštice z. s.; občané města Přeštice
  • Projektant: Ing. arch. Petr Šneberk
  • Realizační firma: rekonstrukce břehu, chodníků a hřiště – DYBS Plzeň, s.r.o.; rekonstrukce objektu loděnice – TAZATA, spol. s r.o.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy