header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Historie koupaliště sahá do roku 1957, kdy byla zahájena jeho stavba, otevřeno bylo v roce 1959. „Největší radost z koupaliště má školní mládež, která je za parných dnů nejvíce navštěvuje. Dospělí, hlavně ženy, si na veřejné koupání asi nezvyknou, odsuzují společné koupání hochů a děvčat, jež považují za nemorální,“ popisuje oblibu koupaliště místní kronika. O kompletní rekonstrukci se v zastupitelstvu obce uvažovalo dlouhodobě, již po roce 2000. Největší zásluha patří starostovi Janu Pijáčkovi.
Před zahájením rekonstrukce byla zadána architektonická studie na fakultě architektury v Brně. Hlavním záměrem zadání bylo vytvoření vesnického typu sezónního koupaliště. Zastupitelé obce navštívili několik podobných zařízení, aby se seznámili s moderním provozem. Jedním z velkých problému zahájení rekonstrukce byla stavba na cizích pozemcích. Postupně byl proto zahájen výkup pozemků stávajícího koupaliště. Obec oslovila projekční kanceláře, které mají zkušenosti s podobnými stavbami.
V areálu koupaliště je několik objektů. Základem je plavecký bazén, rozdělený na část pro plavce, s max. hloubkou 180 cm, a pro neplavce. V části pro neplavce jsou instalovány tři chrliče, masážní trysky a skluzavka. Bazén mohou díky plošině využít také imobilní návštěvníci. Dětský bazén (brouzdaliště) obsahuje vodní prvky pro děti. Součástí areálu je samozřejmě technické zázemí pro provoz, objekt pro plavčíky, převlékárny, toalety (včetně vybavení pro invalidy), dětské hřiště s herními prvky, nafukovací trampolína, hřiště pro plážový volejbal a moderně vybavený bufet. Před areálem je prostorná plocha pro parkování vozidel.

  • Realizace proměny: červen 2017 – duben 2018
  • Iniciátor proměny: Jan Pijáček, emeritní starosta obce, současný radní zlínského kraje
  • Investor: obec Vlčnov
  • Další partneři realizace proměny: INVESTA UH, s.r.o.; Ing. Marie Knotová – stavení dozor
  • Projektant: Ing. arch. Kateřina Vetešníková

 

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy