header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Město Prostějov postupně modernizuje svá náměstí a sídliště tak, aby se zde lidem co nejlépe žilo, a aby prostory odpovídaly požadavkům 21. století. Rekonstrukci náměstí Spojenců mělo město v plánu již dlouhou dobu, ale vzhledem k finanční náročnosti byla zahájena až v červnu 2017.
Náměstí Spojenců již dlouho volalo po rekonstrukci. Občany trápil nedostatek parkovacích míst před úřadem práce, v parku chybělo dětské hřiště. Mobiliář i osvětlení již nebyly zcela vyhovující. Město se rozhodlo pro celkovou revitalizaci rozdělenou do 4 etap rozvržených do let 2017 a 2018. Překvapením v průběhu rekonstrukce bylo objevení podzemního krytu z 2. světové války. Jelikož byl ve velmi špatném technickém stavu, musel být odstraněn.
Vzhled náměstí se zcela proměnil. Byly předlážděny chodníky a zrekonstruovány silnice. Vzniklo zde 107 parkovacích stání, přičemž 5 míst je určeno pro invalidy. Vybudována jsou stání pro kontejnery. Novinkou jsou tři podzemní kontejnerové boxy pro sběr tříděného odpadu a 2 hřiště pro volnočasové aktivity. Jedno je určeno pro děti ve věku 2–5 let a druhé pro míčové sporty. Na náměstí došlo také k úpravě trávníků, vysázeny byly desítky nových stromů a stovky nových keřů. Přibylo 70 laviček a nové odpadkové koše. Proběhla také rekonstrukce inženýrských přípojek a osvětlení náměstí.

  • Realizace proměny: červen 2017 –  květen 2018
  • Iniciátor proměny: statutární město Prostějov
  • Investor: statutární město Prostějov
  • Další partneři realizace proměny: ALFAPROJEKT OLOMOUC, a.s.; STRABAG a.s.
  • Projektant: ALFAPROJEKT OLOMOUC, a.s.
  • Realizační firma: STRABAG a.s.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy