header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Tzv. nová budova základní školy z roku 1951 byla vystavěna v duchu jižních staveb se vzdušnou aulou. Po šedesáti letech již potřebovala vyměnit okna a zateplit plášť a střechu, protože náklady na energie stále vzrůstaly. Již dříve byla vyměněna okna na schodišti a v aule.
Záměrem zastupitelstva bylo revitalizovat budovu školy a snížit její energetickou náročnost. Při provádění prací na zateplení střešní kopule se ukázalo, že dřevěné konstrukce jsou napadeny dřevokazným hmyzem, a bylo je nutné vyměnit. Dubový strop byl po částech rozebrán a po prohlídce a konzervaci opět vrácen na místo bez známek poškození. Problémovým místem byly zčásti se drolící plastiky na čele budovy, pořízené ze zbytků maltoviny a keramických materiálů. Ty byly nakonec odstraněny a nahrazeny státním znakem s nasvícením. Budova získala moderní vzhled.
Výsledkem je opravená budova a vyměněná okna barevně korespondující s fasádou, dle návrhu architekta. Kolem budovy vede nový chodník. Vše je zasazeno do zeleně parku a tvoří trojúhelník – základní škola – opravená sokolovna a Trilobit (48 chráněných bytových jednotek).

  • Realizace proměny: duben – červenec 2015
  • Iniciátor proměny: Zastupitelstvo obce
  • Investor: Obec Čelechovice na Hané, SFŽP
  • Další partneři realizace proměny: Vedení základní školy

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy