header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Zelný trh vznikl již ve 13. století, funkci tržiště mělo náměstí už od středověku.
Je jedním z nejvýznamnějších náměstí v centru Brna. Díky celkové rekonstrukci se Zelný trh proměnil v tradiční odpočinkovou zónu, kde si lidé nejenom nakoupí ovoce, zeleninu a květiny, ale mohou se tu také zastavit, odpočinout si a posedět na lavičkách. Pořádají se zde vánoční trhy, ale i různé sezónní akce, jako např. farmářské trhy a doprovodné gastronomické a kulturní akce.
V rámci rekonstrukce celého prostoru byly vysázeny nové stromy, nově jsou před Moravským zemským muzeem instalovány fontány, které tryskají ze země, čímž dotvářejí příjemnou atmosféru náměstí.
Plocha celého náměstí je nově zpevněna, byla použita vesměs původní historická dlažba. Součástí rekonstrukce byla také instalace tří podzemních kontejnerů na separovaný odpad, a to v ústí do Starobrněnské ulice. Stavba je spolufinancována z prostředků Evropské unie – ROP Jihovýchod.
Touto rekonstrukcí pokračuje proces obnovy veřejných prostranství v městě Brně. A že se to daří, kladně kvitují jak obyvatelé, tak i návštěvníci města Brna.

  • Realizace proměny: duben 2014 – květen 2015
  • Iniciátor proměny: Statutární město Brno
  • Investor: Statutární město Brno
  • Projektant: Dopravoprojekt Brno, a.s.
  • Realizační firma: IMOS Brno, a. s. (FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby, a.s.)

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy