header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Oprava budovy, ve které se v minulosti nacházelo kino, byla v plánu již několik let. Nejprve zde mělo vzniknout ubytovací zařízení se společenským sálem. V roce 2015 se ale objevila nová dotační možnost v oblasti turistického ruchu. Proto se začalo hledat nové využití. Zvítězila myšlenka indoorového zábavního centra, neboť na Jesenicku do té doby chyběla zábavní atrakce využitelná za špatného počasí. Stará rozpadlá budova se tedy nově měla stát sídlem centra pro děti i dospělé, informačního centra a knihovny.
Celý projekt provázela časová tíseň, od nápadu až po realizaci. Navíc bylo nutné řešit komplikace vzniklé při rekonstrukci historické budovy. Původní projekt musel být v průběhu realizace změněn, protože bylo nutné provést původně neplánované demoliční práce. Nakonec se ale hlavně díky skvělému týmu a firmám realizujících zakázku vše podařilo. Dokončení rekonstrukce proběhlo v termínu a budova se tak může těšit novému využití.
Hlavní cíl projektu byl splněn a zábavní centrum se stalo místem, kde se za špatného počasí mohou pobavit nejen rodiny s dětmi. Mladší děti využívají v horním patře „Dětský svět“ plný zábavných atrakcí. Pro starší děti a samozřejmě také pro rodiče je v přízemí „Svět sportu“, kde je možno vyzkoušet i jinak venkovní populární sporty jako biatlon, lyžování nebo horolezectví. Vše je podpořeno novými a moderními technologiemi. Již za provozu se centrum rozšiřuje o další zábavní prvky. Součástí budovy je také knihovna a informační centrum.

  • Realizace proměny: 30. 6. 2015 – 26. 7. 2016
  • Iniciátor proměny: Obec Bělá pod Pradědem
  • Investor: Obec Bělá pod Pradědem, ROP Střední Morava
  • Projektant: (Interiér) Ing. arch. Lukrécia Lachmanová a Ing. arch. Marek Lachman
  • Realizační firma:
    Budova: FORTEX - AGS, a.s.
    Interiér: LACHMAN INTERIER DESIGN, s.r.o.

www.belavpohybu.cz

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy