header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Dominantní objekt v centru obce byl dlouhodobě nevyužívaný. Svým zanedbaným stavem nejen hyzdil vzhled obce, navíc se postupně v důsledku pokračujícího chátrání stal nebezpečným pro kolemjdoucí a projíždějící automobily.
Dům číslo popisné 60 v Nečtinech byl postaven v r. 1912 v secesním slohu jako peněžní instituce (kampelička). Ve vyšších patrech domu se nacházely nájemní byty. Po roce 1945 fungovala kampeličky jako obchod se smíšeným zbožím. Později byl dům prodán do soukromého vlastnictví a bez dalšího využití a s minimální údržbou hyzdil obec až do roku 2013.
V roce 2013 odkoupila dům ve značně zchátralém stavu na základě rozhodnutí zastupitelstva obec Nečtiny. Rozhodla se dům opravit a využít ho k nájemnímu bydlení a v přízemí domu připravit prostor pro obchod s regionálními produkty. Kolem domu bylo vybudováno zázemí domu uzavřené zděným plotem, které obsahuje zpevněné manipulační plochy pro potřeby uživatelů domu a zatravněnou plochu pro relaxaci a odpočinek. Zároveň byla před opraveným objektem upravena místa pro rezidenční parkování uživatelů domu.
Cílem rekonstrukce byla oprava se zachováním prvků původního stavebního stylu domu v kombinaci s kvalitním stavebně technickým řešením a nadstandartním vybavením. Dnes po opravě jsou v domě 4 nájemní byty o celkové ploše 265 m2. V přízemí domu je připraven komerční prostor se samostatným bezbariérovým přístupem o celkové podlahové ploše 101 m2. Prostor bude od dubna 2018 využíván jako prodejna regionálních výrobků.

  • Realizace proměny: 11. 1. 2016 – 29. 11. 2017
  • Iniciátor proměny: Zastupitelstvo obce Nečtiny
  • Investor: Obec Nečtiny
  • Další partneři realizace proměny: Stavba byla realizována obcí Nečtiny, jako generálním dodavatelem s využitím subdodávek především místních řemeslníků a regionálních firem.
  • Projektant: Ing. arch. Karel Hanzlík s týmem specialistů

 

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy