header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

U zrodu projektu Sýpka – muzeum Orlických hor stálo město Rokytnice v Orlických horách a Královéhradecký kraj. Hlavní myšlenkou bylo adaptovat bývalou sýpku z poloviny 19. století na muzejní expozici o Orlických horách, a zřídit tak blíže centra hor další z expozic Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou.

Přípravy se ujali profesionálové z architektonické kanceláře Šuda – Horský z Hradce Králové, kteří navrhli architektonicky i funkčně zajímavé řešení velmi citlivě přistupující k dochovaným hodnotám interiéru budovy. Původní dřevěné prvky jsou zde vkusně kombinovány s moderními stavebními materiály, jakými jsou sklo a ocel. Jedinečný je systém pronikání světla do budovy prostřednictvím proskleného světlíku v hřebenu střechy a skleněných podlah v jednotlivých poschodích.

Hlavní muzejní expozice je rozšířena o program „Řemesla zaniklá, oživovaná, živá“, který na ni tematicky navazuje. Jeho podstatou je stará řemesla nejen vidět, ale hlavně také zažít. Návštěvníci mají během tohoto programu možnost vyzkoušet náročnost některých klasických i uměleckých řemesel. Otevřeno je denně kromě pondělí.

  • Iniciátor:    Rokytnice v Orlických horách
  • Investor:    Královéhradecký kraj, ROP Severovýchod
  • Další partneři:    Muzeum a galerie Orlických hor, Rychnov nad Kněžnou
  • Projektant:    ATELIER ARCHITEKTURY, Šuda - Horský, a. s.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy