header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

V pamětní knize Libotenic se uvádí, že autobusová zastávka byla postavena roku 1962 na návsi, kde byl dříve oplocený parčík. Stavba byla stejná, jako ta nynější, jen v přední a zadní části se nacházely luxfery a uvnitř stál stůl a lavice. Už v té době měla místní mládež ve zvyku se zde scházet. Snad někdy v 70. letech byla čekárna lehce opravena, nicméně větší rekonstrukce proběhla až v roce 2016.

V roce 2016 se zastupitelstvo obce rozhodlo zrekonstruovat autobusovou zastávku, která již byla značně poničena. V červnu 2016 začaly práce na čekárně, které se skládaly z oškrábání stávající malby, zhotovení štukové omítky a opravy venkovních zídek. Nově byla zhotovena i střecha, přidány izolace a oplechování a uvnitř čekárny byla vyrovnána podlaha. Nový kabát v meruňkové barvě dostala také fasáda a čekárna byla vyzdobena nápisem a znakem obce Libotenice.

V současné době nám autobusovou zastávku zdobí maminky s dětmi z místního kroužku Pastelka. Na zastávce se dále schází místní mládež a najdete zde také informační ceduli pro turisty s lavičkou, na které si můžete odpočinout, než budete pokračovat na své cestě.

  • Realizace:    červen 2016
  • Iniciátor:    Obec Libotenice
  • Investor:    Obec Libotenice
  • Další partneři:    Miloš Procházka (živnostník) a někteří místní občané

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy