header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Máme rádi výzvy. Čím větší, tím lepší. A 20 let zanedbávaný pozemek v centru jinak moc pěkných Brumovic doslova volal po změně: na jedné polovině byla nedokončená stavba v havarijním stavu, na druhé ruiny po požáru. V obci už ke spokojenosti naší i místních fungoval jeden náš domov, a tak nám pozemek nedal spát. Zelenou nakonec dostala myšlenka vybudovat chráněné bydlení pro dospělé osoby s velmi těžkým mentálním či kombinovaným postižením. Neodradila nás náročnost projektu ani nekonečný maraton vyřizování a práce. V květnu 2010 jsme pozemek zakoupili.

Architektura je na vsi hodně důležitá a chtěli jsme, aby nový domov zapadl. Dostavba původní budovy neprošla kvůli špatnému stavu i dispozici. Vyhrál návrh domu, který se citlivě včlenil do okolní zástavby a uživatelům sociální služby nabídl milé domácí prostředí. Projekt získal přízeň místních i veřejnosti a začala dlouhá cesta k financování. Díky peněžním darům, podpoře Jihomoravského kraje i z evropských zdrojů se první klienti nastěhovali 1. června 2015. Moderní domov Mirandie (= zázračná, kouzelná, přátelská) nadchl i porotu architektonické soutěže Stavba roku 2015 a získal Zvláštní cenu.

V Mirandii bydlí různorodá partička 12 dospělých lidí s mentálním a kombinovaným postižením. Domov svým pojetím i atmosférou připomíná skutečnou rodinu a přirozeně zapadá do obce. Pracovníci klientům citlivě pomáhají, respektují jejich osobnosti a potřeby a co nejvíc je zapojují do života v Brumovicích. Sousední dům jsme získali a přestavěli v roce 2016 na Sociálně terapeutické centrum. Domov s centrem nyní tvoří pěkný a funkční celek s prostorným nádvořím, kde to skutečně žije. Akce, které se tam konají, jsou určeny jak rodinným příslušníkům, tak obyvatelům Brumovic a veřejnosti.

  • Realizace:    21. 5. 2010 –  17. 10. 2016
  • Iniciátor:    Diakonie ČCE – středisko BETLÉM
  • Investor:    ROP Jihovýchod, Diakonie ČCE – středisko BETLÉM
  • Generální partner: Rotary International
    Hlavní partner: FOSFA a.s.
    Další partneři: LEMAK s.r.o., ALFA-HELICOPTER, spol. s r.o., KAMA int. s.r.o., Obec Brumovice, Divadlo Bolka Polívky
  • Projektant:    O DŮM DÁL - architekti s.r.o.
  • Realizační firma (firmy):    RENOVA stavební a obchodní společnost s r.o.

www.mirandie.cz
www.facebook.com/chbmirandie

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy