header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Železniční stanice Dobříš je důležitým železničním uzlem na trati č. 210 linky S80 Praha – Vrané nad Vltavou – Dobříš. Trať vychází z nádraží Praha-Vršovice přes Krč, Praha-Braník, Modřany, Zbraslav a Jarov do Vraného nad Vltavou a pokračuje přes Měchenice, Klínec, Bojov, Bojanovice, Čisovice, Rymaně, Mníšek pod Brdy, Novou Ves pod Pleší, Malou Hraštici, Mokrovraty a Starou Huť na Dobříš. Nádraží je s městem spojeno linkami městské autobusové dopravy.

Stav výpravní budovy se třemi nadzemními podlažími byl celkově špatný. Před rekonstrukcí byly omítky znečištěné, díky stáří a působení povětrnostních vlivů lokálně poškozené. Během rekonstrukce prošla budova kompletní opravou vnějšího pláště včetně výměny otvorových výplní, klempířských konstrukcí, zabezpečovacích prvků, elektroinstalace a oznamovacích zařízení, byla pořízena kompletní nová střešní krytina včetně tesařských, klempířských a zámečnických konstrukcí, byly obnoveny prostory čekárny pro cestující, včetně nového venkovního a vnitřního mobiliáře.

Oprava výpravní budovy přinesla modernizaci a provozuschopný stav, který zlepšil cestujícím celkovou kulturu cestování. Smyslem bylo výrazně zlepšit technický stav budovy a zvýšit standard pro cestující, kteří mohou využívat vnitřní i venkovní mobiliář.

  • Realizace:    listopad 2016 – březen 2017
  • Iniciátor:    SŽDC, s.o.
  • Investor:    SŽDC, s.o.
  • Realizační firma:    TERMOCON s.r.o.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy