header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Zpevněná plocha vedle koupaliště byla vybudována v roce 1987 se záměrem pořádání sportovních a kulturních aktivit. Přilehlá louka sloužila převážně jako parkoviště pro koupaliště a obci chybělo kvalitní zázemí pro sportování občanů. S nápadem přišel starosta obce. Na realizaci se podílela Obec Horní Němčí ve spolupráci s TJ Sokol Horní Němčí jako investor a s podporou dotace přispělo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Zlínský kraj.

Sportovní hřiště v Krajinách, jak se tato lokalita dříve nazývala, bylo původně zemědělská půda. V 60. letech minulého století vzniklo v těchto místech kluziště, které bylo za příznivého počasí hojně navštěvováno. Později se zde pořádalo např. pálení čarodějnic a další veřejné akce. V roce 2015 byl v tomto prostoru vybudován zcela nový, moderní areál s polyfunkčním hřištěm v hodnotě převyšující částku 7 milionů korun.

Nové moderní polyfunkční hřiště umožňuje provozovat sportovní aktivity jako fotbal, tenis, basketball, házenou a jiné. Hřiště je vybaveno umělým osvětlením a světelnou tabulí. Na hřiště navazuje osmnáctijamkové minigolfové hřiště a dětské hřiště s herními prvky. Areál je v současnosti hojně využíván místním TJ Sokol, základní i mateřskou školou a širokou veřejností.

  • Realizace:    2015
  • Iniciátor:    starosta a rada obce
  • Investor:    Obec Horní Němčí, Zlínský kraj – Program obnovy venkova, TJ Sokol Horní Němčí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
  • Projektant:    Ing. Tomáš Kročil

www.horninemci.cz

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy