header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Krásný prostor vedle budovy hasičské zbrojnice byl vždy určen dětem z mateřské školy. Do roku 2015 však hodně chátral. Mnoho herních prvků ze zahrady zmizelo, a proto se zástupci místní školy a obce dohodli na změně prostoru v krásnou fungující zahradu pro děti z místní mateřinky. V letech 2015 a 2016 tak došlo k celkové rekonstrukci zahrady, bylo na ní umístěno více než 12 herních prvků pro děti a vysázen trávník spolu s keři, stromky a květinami. Zahradu děti začaly naplno využívat na jaře roku 2016 a jejich radost byla obrovská, protože až nyní je zahrada správným prostorem pro hrátky dětí.
Jednoho zimního dne k nám do obce dorazila paní projektantka, se kterou jsme celou změnu plánovali. Vše jsme zakreslili a začali pracovat na projektu. Ten jsme podali a po měsících čekání se dověděli, že je schválen pracovníky SFŽP. Tak jsme mohli začít budovat. Postupně byl prostor rekultivován a osázen novými stromy a keři, a také zde byly postaveny nové dřevěné prvky. Rekonstrukce trvala 4 měsíce a po drobných úpravách skončila v říjnu 2015. Prostor jsme však začali využívat až na jaře 2016, protože bylo třeba dořešit jeho odvodnění. Vše se podařilo a nyní je zahrada super.
V Josefově Dole nám vznikl multifunkční prostor školní zahrady, který využívají naši nejmenší. Mají zde možnost poznávat při různých školních aktivitách taje podzimní, zimní, jarní i letní přírody. V prostoru si děti mohou hrát na mnohých herních atrakcích, hrát si s míčem, jezdit na odrážedlech, ale také opékat buřty a pro své rodiče připravovat zajímavá venkovní představení. Moc krásné bylo, že hned první rok děti sklidily nemalou úrodu jablíček a dalšího ovoce a zeleniny. Zahrádka je prostě úžasná, o čemž svědčí úsměvy a radost dětí.

  • Realizace:     2015–2016
  • Iniciátor:    Mgr. David Mánek
  • Investor:    Obec Josefův Důl, OP Životní prostředí
  • Projektant:    Bušim - péče o zeleň, s.r.o., Lysá nad Labem., Ing. Lucie Bednářová
  • Realizační firma:    TR Antoš s.r.o., Turnov

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy