header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Dvoupodlažní budova postavená roku 1795 původně jako dvoutřídní škola byla v roce 1925 prodána Plánské okresní spořitelně a sloužila jako její pobočka. Po II. světové válce zde byly byty, lidová škola umění a místní knihovna. Až do druhé poloviny minulého století si budova uchovala víceméně svou původní podobu. V 80. letech došlo k nepříliš citlivé přestavbě, při které byla mj. upravena fasáda objektu a původní klenutá okna nahrazena tehdy moderními hranatými. V roce 2003 byla provedena kompletní rekonstrukce střechy a drobné udržovací opravy. Budova sloužila i nadále jako základní umělecká škola a místní knihovna, a to až do roku 2005, kdy byla hudební škola s knihovnou z kapacitních a organizačních důvodů přesunuta do budovy základní školy. Od té doby byl objekt bez využití.
Po dokončení stavební obnovy slouží objekt jako regionální centrum setkávání pro celý region Konstantinolázeňska, Stříbrska, Plánska a Hracholusek, ale i pro přilehlou oblast Tepelska. V přízemí je místní knihovna provozovaná městem Bezdružice a prostorný výstavní sál pro příležitostné výstavy. V patře je pak kancelář místní akční skupiny a společenský sál, kde probíhají menší divadelní představení, hudební vystoupení, projekce, semináře, besedy a další pracovní i společenské akce. Kapacita sálu vybaveného konferenčním nábytkem a projekční technikou je cca 45 míst. V celém objektu je instalován závěsný výstavní systém, který umožňuje variabilní instalaci výstav.

  • Realizace proměny: 2012–2014
  • Investor: Český Západ – Místní partnerství, o.s., Program rozvoje venkova – opatření IV.2.1., Program stabilizace a obnovy Plzeňského kraje, Město Bezdružice
  • Projektant: Projektová kancelář Ing. Josefa Voříška; Památkový ateliér Zdeněk Knoflíček – Ing. arch. Jitka Pohořalá
  • Realizační firma BOLID-M s.r.o.

www.bezdruzice.cz

před Bezdružice po Bezdružice

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy