header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

titul NáměšťTovární areál DOWO vznikl z mlýna na řece Oslavě a sloužil ještě v nedávné době k výrobě tkaných koberců. Většina staveb pochází z 30. let minulého stol. – stará tkalcovna z roku 1946, nová z roku 1982. Areál byl zařazen do kategorie brownfields – výrobních kapacit, pro něž se hledá nové využití. Polohou na řece Oslavě, v blízkosti centra a přímo pod zámkem spadá areál do městské památkové zóny. Cílem rekonstrukce a modernizace bylo vybudovat kongresové, podnikatelské a vzdělávací centrum, včetně vybudování zázemí pro poskytování servisních činností v oblasti ekologického poradenství a vzdělávání zejména v oblastech biologické likvidace odpadu, ochrany vod, ovzduší a půdy, ekologického zemědělství a poradenství obcím.
V CETT vzniklo zázemí pro poradce a lektory, popularizační centrum se stálou expozicí, odborná knihovna, učebny včetně „školy řemesel“ s komplexním technickým, technologickým a sociálním vybavením, demonstrační laboratoř pro výuku v oblasti ochrany půdy a biologického zpracování odpadů a ubytování s kapacitou 50 lůžek (1–2 lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, 1 pokoj bezbariérový).
Česko-rakouské centrum poskytuje unikátní zázemí s puncem industriální architektury ve funkcionalistickém stylu. Je využíváno především k pořádání konferencí, kongresů a vzdělávacích akcí, ale je vhodné i pro pořádání firemních akcí, teambuildingů a podobných aktivit pro menší skupiny.

  • Realizace proměny: 2012–2013
  • Investor: Operační program životní prostředí – osa 7. 1. Rozvoj infrastruktury pro realizaci environmentálních vzdělávacích programů, poskytování environmentálního poradenství a environmentálních informací, Zemědělská a ekologická regionální agentura, o.s.
  • Projektant: PELČÁK A PARTNER ARCHITEKTI, Brno

www.cett.eu

před Náměšť po Náměšť

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy