header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Velebný prostor Valdštejnské  zahrady hostí opět po roce průřezovou kolekci národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn - příběhy domova.

Děje se tak díky záštitě a cenné spolupráci Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a jejího předsedy, pana senátora Miroslava Nenutila.  Kolekce č. 6 představuje vítěze loňského ročníku a zástupce letošních vystavujících z každého kraje. Vernisáž  proběhla za příjemného slunného počasí ve čtvrtek 12. září, za bohaté účasti cílených i náhodných návštěvníků.  Vzbudila velký zájem u hostů domácích i zahraničních.  Vernisáž zahájil ředitel Základní umělecké školy Vadima Petrova Josef Zámečník impozantní fanfárou na andělskou trumpetu. Výstavu uvedla ředitelka Asociace Souznění Drahomíra Kolmanová a slavnostně zahájil pan senátor Miroslav Nenutil.
Skladbami Petra Ebena a Antonína Dvořáka ji doprovodil pěvecký sbor základní školy od  vedenim Anny Vršínové, emeritní sólisty Národního divadla. Příjemnou atmosféru výrazně ovlivnily nádherné proměny naší vlasti  prezentované na panelech. Návštěvníci konzultovali s kolegy, kdy v daných místech byli naposledy a jak objekty tehdy vypadaly... u dobrého vínka společnost setrvala do podvečera za příjemných rozprav a doléhajících  zvuků koncertu Senátního léta, probíhajícího v salla tereně Valdštejnského paláce.  Vernisáž opět provázela milá setkání, nová seznámení a srdečná atmosféra.  Děkujeme všem,  kdo se na její přípravě i průběhu podíleli.
Výstavu můžete shlédnout ve Valdštejnské zahradě do 30.9. Poté se přesune na pražské Hlavní nádraží.

Tereza Zatřepálková